DOVOLENÁ NA JIŽNÍ MORAVĚ - Penzion Siesta Valtice

Přejít na obsah
DOVOLENÁ NA JIŽNÍ MORAVĚ
Dovolená na jižní Moravě a ve Valticích je to pravé nejen pro milovníky vína. Lednicko-valtický areál a Mikulovsko nabízí vyžití pro rodiny s dětmi i pro páry
SPORT A JINÉ AKTIVITY
PAMÁTKY V OKOLÍ
UBYTOVÁNÍ
PAMÁTKY V OKOLÍ
Zámek Valtice
Valtický zámek byl vybudován nedaleko někdejšího středověkého hradu, připomínaného již koncem XII. století. Hrad náležel rodu Seefeldů. Když panství později získali Lichtenštejnové, postavili zde renesanční zámek. Současnou barokní stavbu zahájil koncem XVII. století Karel Eusebius z Lichtenštejna, vzdělaný a zcestovalý příslušník tohoto mocného šlechtického rodu. Valtice se staly hlavním rodovým sídlem vybudovaným za účasti předních architektů (F. Carrati, G. G. Tencalla, A. a K. Ernové, D. Martinelli, A. J. Ospel). Závěrečnou podobu dal zámku význačný rakouský architekt J. B. Fischer z Erlachu.
Zámek Lednice
Národní kulturní památka . Po složitém vývoji od gotické tvrze přes renesanční, barokní a klasicistní podobu se dochovala poslední přestavba v historizujícím novogotickém slohu z let 1846-1858. Je dílem vídeňského architekta Wingelmüllera a jeho nástupce Heidricha. Interiér je zdoben kazetovými stropy, vyřezávaným obložením stěn a zárubní a samostatnými schodišti.
Janův hrad
Janův hrad (1807-1810) - romantická napodobenina zříceniny starého hradu. Stavbu podle projektu Josepha Hardtmutha započal v roce 1807 Alois I. Josef kníže z Lichtenštejna), ten však umírá a stavbu dokončuje o tři roky později jeho o rok mladší bratr - Jan I. Josef kníže z Lichtenštejna.
Tři Grácie
V Bořím lese necelý kilometr západně od Nového Dvora a západně od Lednice, na návrší nad Prostřením rybníkem, se tyčí malý empírový zámeček nazvaný chrám Tří Grácií; vybudoval jej v letech 1824 - 1825 lichtenštejnský stavební ředitel Jan Karel Engel podle svých vlastních plánů a vyzdobili bratři Martinettiové. Kaple svatého Huberta Nejmladší stavbou Lednicko - valtického areálu, postavenou v roce 1854 podle plánů Georga Wingelmüllera stavitelem Janem Heidrichem na palouku v Bořím lese, je novogotická pilířová kaple zasvěcená patronovi lovců - svatému Hubertu.
Minaret
Ve stylu maurské archtitektury postavil architekt Josef Hardmuth na přelomu 18. a 19. století tuto pro Evropu neobvyklou stavbu. Sály Minaretu dřív sloužili Lichtenštejnům jako místo sbírky orientálních předmětů. Ty bohužel dnes nejsou přístupné, ale z nejvyšší galerie se můžete za jasného počasí kochat úžasnou vyhlídkou do krajiny.
Kolonáda na Reistně
Kolonáda na Reistně je důkazem několika fakt: že se měli Lichtenštejnové rádi a navzájem se ctili; že peněz přece jenom neměli zas-až-tak moc, jak se povídá; a že slavný architekt Josef Hadmuth nebyl úplně geniální. Vyhlídkovou Kolonádu začal stavět Alois I. z Lichtenštejna, ale dokončil ji jeho mladší bratr Jan Josef I. Po bratrech i po otci se mu stýskalo, tak ji pojal jako vzpomínku. Na zdech je německy napsáno: „Syn otci, bratr bratrům.“ a „Nezapomenutelným předkům jediný zůstávající syn.“ Místní sochy Josefa Kliebera představují ctnosti a vlastnosti bývalých vládců.

Hraniční zámeček
Lednické rybníky jsou kolem dokola zdobeny krásnou přírodou i architektonickými památkami. Ty jim na počátku 19. století věnoval rod Lichtenštejnů. Hraniční zámeček byl postaven jako letní sídlo pro panstvo, které sem přijíždělo hlavně v létě. Povinností moc nebylo, tak z balkonu koukali na lesknoucí se hladinu rybníka, která se ve dne třpytila jako zlato, navečer upadala do tmavočervené mlhy a s ránem se probouzela do blankytně modré.
SPORT A JINÉ AKTIVITY
AQUALAND MORAVIA
Aqualand Moravia je nejmodernější zábavní centrum v České republice, ve kterém si přijdou na své děti i dospělí. Čeká na Vás 20 různých tobogánů a skluzavek. Ti nejmenší se mohou vyřádit v dětských bazénech, pokořit šplhací sítě, nebo si zablbnout na skákadlech, či v dětském koutku. O víkendech jsou pro ně připravené animační programy plné zábavy a soutěží. Na starší a odvážnější jedince tu pak čekají tobogány, které Vám pořádně vypumpují adrenalin.
GOLF POYSDORF
Zdá se, jako by byl Weinviertel pro hráče golfu přímo stvořen. V jedinečné mírně zvlněné přírodní a vinařské krajině severního Weinviertlu v okolí Poysdorfu bylo dle plánu Keitha Prestona vybudováno golfové hřiště na celkové rozloze 65 hektarů. Malebná kopcovitá krajina a přirozené přechody mezi vinicemi, loukami a keřovitým porostem zvou ke golfové hře i k rekondičnímu pobytu. Nechejte svou duši hýčkat, užívejte si golfové hry, vynikajícího poysdorfského vína a srdečnosti lidí v oblasti Weinviertlu. V roce 2006 bylo golfové hřiště Veltlinerland Poysdorf vyznamenáno jako nejlepší nové golfové hřiště Rakouska.
www.golf-veltlinerland.com
LÁZNĚ LEDNICE
Lázně Lednice na Moravě - místo přírodních krás a pohádkových zámků. Léčebné lázně Lednice - Lázeňský dům Perla- nacházející se na jižní Moravě v srdci Lednicko-valtického areálu, byly otevřeny v roce 2007 a poskytují léčebné a rehabilitační služby. Využívají účinky přírodní jodobromové minerální vody, která blahodárně působí na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, ale i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách. V jihomoravských Lázních Lednice máte moře na dosah...
www.lednicelazne.cz
Tenisové kurty v Lednici
www.tenislednice.cz
LANOVÝ PARK
www.hajenkabreclav.cz
JETSURF
www.jtsrfclub.com
KLETBA ZEDNÁŘOVA
www.klatbazednarova.cz
KLETBA ZEDNÁŘOVA
www.vinarskecentrum.cz
CYKLOSTEZKY
Lichtenštejnské stezky
Lichtenštejnské stezky vás provedou celým Lednicko-valtickým areálem, kolem významných Lichtenštejnských památek. Můžete je absolvovat zvlášť, nebo je různě napojovat, jak vám čas a síly dovolí. Lichtenštejnské cyklostezky mají celkovou délku 103 km a skládají se celkem z 5 cyklostezek. Jejich náročnost je převážně nízká.
Knížecí stezka 31 km
Poštorná - Dianin chrám - kaple sv. Huberta - Nový Dvůr - Apollónův chrám - Ladenská alej - Janohrad - Lednice - Rybniční zámeček - Hlohovec/Hraniční zámeček - Valtice - Rajstna - Valtice
Břeclavská stezka 13,5 km
Poštorná/Reintal - Pohansko - Břeclav
Poštorenská stezka 11,5 km
Poštorná - Charvátská Nová Ves - Ladenská alej
Lednická stezka 18 km
Janohrad - Lednice - Nejdek - Červená studánka - Hlohovec/Hraniční zámeček - Tři Grácie
Valtická stezka 24 km
Hlohovec/Hraniční zámeček - Sedlec - Letohrádek Portz - Úvaly - Valtice/Rajstna - Celňák - Boří Dvůr
Návrat na obsah